22.10.2013   13:01

ОСББ – це Європа, а ЖЕК – радянська час, – мер Львова Садовий

«Ми зараз плануємо великий проект з утеплення будинків, і насамперед ці пілотні проекти ми будемо організовувати в будинках, де створені ОСББ. Тому, що є громада, яка самозорганізувалася і відповідально ставиться до свого майна» – сказав мер Львова Андрій Садовий на відкритті 4-го Всеукраїнського форуму ОСББ.

Вже нікого не треба переконувати у потребі створення ОСББ, стверджує міський голова: «Керівництво це прекрасно розуміє і сприяє цьому. Ми живемо в достатньо непростий економічний час, тут треба залучати постійно стороні кошти, гранти».

За словами Андрія Садового, якщо будуть фінансові бюджетні можливості у наступних роках і запрацює формула – 50х50, коли половину коштів виділятиме місто, а іншу половину – держава, відбудеться різке зростання кількості ОСББ.

«На сьогодні є певна стабілізація, ріст, звичайно, є, але нема тої великої динаміки. На сьогодні понад півтисячі об’єднань у Львові», – сказав Андрій Садовий.

Натомість у будинках, які обслуговує ЖЕК, зі слів Андрія Садового, дуже часто мешканці вважають своєю власністю тільки власну квартиру, а це призводить до того, що все інше в будівлі занедбане.